Πέμπτη 6 Σεπτεμβρίου 2018

Νίκη του Ολυμπιακού επί του Κισσαμικού!

Μπήκαν Ναουέλ, Σα, 90λεπτο ο Γκιγιέρμε
Ο Ολυμπιακός σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στου Ρέντη επικράτησε με 3-2 του Κισσαμικού,έχοντας ως σκόρερ τους Γκερέρο,Μάνο και Φετφατζίδη. Αυτό μάλιστα ήταν και το πρώτο γκολ του Μάνου με την ερυθρόλευκη φανέλα έστω και σε ανεπίσημο παιχνίδι.
Ντεμπούτο με τα ερυθρόλευκα πραγματοποίησαν και οι Γκιγιέρμε,Ναουέλ,Σα. Μάλιστα ο Γκιγιέρμε έβγαλε όλο το 90λεπτο,δείχνοντας πολλά θετικά στοιχεία,όπως και ο Ναουέλ.
Το ματς ξεκίνησε με τον Χουτεσιώτη κάτω από τα δοκάρια, τον Πάρντο να δοκιμάζεται ως δεξί μπακ, τον Κούτρη αριστερά, με τους Μιράντα και Πέιο (από την Κ19) στα στόπερ. Στον άξονα αγωνίστηκε ο Γκιγιέρμε (έβγαλε όλο το 90λεπτο), ο Φετφατζίδης, με τους Βρουσάι, Ποντένσε και Ναουέλ να αλλάζουν συνεχώς πλευρές. Ενώ στην κορυφή της επίθεσης ξεκίνησε ο Μάνος.
Ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο,το οποίο έληξε 0-0,είχε και χαμένο πέναλτι με τον Φετφατζίδη. Ο Τουρέ δεν αγωνίστηκε καθόλου,καθότι θέλει χρόνο ακόμη για να ενταχθεί στην ομάδα.