Πέμπτη 4 Μαΐου 2017

Ο Θρύλος γλέντησε με 0-3 τον παοκ μέσα στο σπίτι του! παοκ-Ολυμπιακός 0-3 σετ (βόλεϊ ανδρών,πρωτάθλημα)

Ο αυτοκράτορας του βόλεϊ Ολυμπιακός, σοβαρεύτηκε και ΞΕΣΚΙΣΕ τη μπουγάτσα μέσα στο σπιτάκι της με 0-3 σετ κι έκανε το 2-2 στη σειρά των τελικών της Volley League και την Κυριακή  πλέον περιμένει την μπουγάτσα για το πάρτι τίτλου στο Ρέντη.

ΤΑ ΣΕΤ: 21-25, 21-25, 26-28

Την Κυριακή, 7/5, στις 19:00 είναι προγραμματισμένος ο πέμπτος τελικός με τον Ολυμπιακό να έχει στο πλευρό του τον κόσμο του και να δείχνει ότι είναι έτοιμος για όλα για να κατακτήσει και αυτόν τον τίτλο την φετινή αγωνιστική περίοδο!
Η ομάδα του Πειραιά στη Θεσσαλονίκη στα δύο πρώτα σετ μπήκε σαν.. σίφουνας και έδωσε στον ΠΑΟΚ να καταλάβει ότι δεν... αστειεύεται! Ειδικά στο πρώτο σετ ο Θρύλος προηγήθηκε αμέσως-αμέσως με 14-19 και έφτασε πιο εύκολα στην κατάκτησή του απ' ότι δείχνει το τελικό 21-25.
Στο δεύτερο σετ η εικόνα ήταν ακριβώς η ίδια, αφού και πάλι ο Ολυμπιακός από νωρίς πήρε το προβάδισμα και έφτασε μέχρι και το 11-14 και πήρε και το δεύτερο σετ με το ίδιο σκορ 21-25! Στο τρίτο σετ πλέον του αγώνα τα πράγματα κάπως άλλαξαν στην αρχή. Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να αντιδράσει και πήρε το προβάδισμα μέχρι και 17-13, αλλά ο Ολυμπιακός άλλαξε την εικόνα του με τους Αγκάμεζ και Φράγκο να παίρνουν τα... πάνω τους και να φτάνει ο Θρύλος στην κατάκτηση του σετ με 26-28 και το 0-3 σετ στο ματς!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σλόμπονταν Μπόσκαν): Νταφ 5 (5/7 επ), Στιβαχτής 4 (2/3 επ, 2 μπλοκ), Κοκκινάκης 2 (2/12 επ, 67% υπ - 56% άριστες), ΆΘος Κόστα 9 (5/8 επ, 2 άσσοι, 2 μπλοκ), Αγκάμεζ 25 (21/38 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ), Τσούπκοβιτς 12 (11/22 επ, 1 μπλοκ, 30% υπ - 10% άριστες) / Στεφάνου (λ, 62% υπ - 62% άριστες), Ζουπάνι, Φιλίποφ, Φράγκος 1 (1/2 επ, 75% υπ - 75% άριστες).

ΠΑΟΚ (Χόρχε Ελγκέτα): Τερζής 1 (μπλοκ), Στάροβιτς 4 (3/11 επ, 1 άσσος), Ανδρεάδης 7 (3/4 επ, 4 μπλοκ), Τακουρίδης 4 (3/5 επ, 1 μπλοκ), Σαφράνοβιτς 16 (13/22 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ, 71% υπ - 57% άριστες), Ντάντε 11 (10/24 επ, 1 άσσος, 50% υπ - 25% άριστες) / Γκαράς (λ, 76% υπ - 67% άριστες), Κωνσταντινίδης (λ), Πέτκοβιτς, Παντακίδης, Σακόγλου 2 (2/4 επ), Σωτηρίου 6 (4/10 επ, 2 μπλοκ, 33% υπ - 33% άριστες), Σμαραγδής 2 (2/4 επ).